1299 La İlgili Herşey Bu Forumda

[PAYLAŞIM] ODBC Ayarları 2czpuf7Merhaba ,
Forumumuzdan daha kolay bir şekilde yararlanmak için lütfen üye olunuz Wink

[PAYLAŞIM] ODBC Ayarları 2czpuf7Merhaba ,
Forumumuzdan daha kolay bir şekilde yararlanmak için lütfen üye olunuz Wink

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1299 La İlgili Herşey Bu ForumdaHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

[PAYLAŞIM] ODBC Ayarları

YazarMesaj
Admin
Administratör
 Administratör
Admin

DUYURU : <marquee>
<marquee>
Moderatör Alımları Başlamıştır

Kişi sayfası
Kişinin Sayfası:
[PAYLAŞIM] ODBC Ayarları Imgleft100/100[PAYLAŞIM] ODBC Ayarları Emptybarbleue  (100/100)

[PAYLAŞIM] ODBC Ayarları Empty
MesajKonu: [PAYLAŞIM] ODBC Ayarları   [PAYLAŞIM] ODBC Ayarları EmptyPtsi Kas. 02, 2009 4:10 pm

Evet arkadaşlar şimdi çoğu kişinin anlayamadığı veya yapmakta zorluk çektiği olayı sizlere anlatacağım. İlk olarak Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Veri Kaynakları (ODBC) kısmına giriyoruz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 798x599 and weights 1402KB.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 798x599 and weights 1402KB.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 801x600 and weights 1409KB.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 801x600 and weights 1409KB.

Veri Kaynakları'nı açtıktan sonra yukarıdaki sekmelerden Sistem DSN kısmına geliyoruz.

Gördüğünüz üzere tek olarak LocalServer veri kaynağı bulunuyor. Bu veri kaynağına dokunmuyoruz. Öncelikle sizlere hangi veri kaynaklarını oluşturacağımızı yazayım:

data
kn_data
kn_online
knight
knight_account
knight_Data
sKnight

Sağ tarafta bulunan Ekle tuşuna tıklıyoruz ve önümüze gelen listede en aşağı kadar inip SQL Server'ı seçiyoruz, ardından Son'a tıklıyoruz.

Önümüze gelen ekranda sırayla veri kaynakları oluşturacağız. Ben bir tanesinin yapımını size göstereceğim, siz bakarak diğerlerini yaparsınız. Ayarlar aynı olacak, sadece yeni bir tane oluşturup ismini farklı gireceksiniz.

İleri dedikten sonra ilk seçenekte Varsayılan veritabanını aşağıdaki ile değiştir seçeneğini işaretleyip DB'mizi seçiyoruz ve ileri yapıyoruz.

Evet şimdi geldik en hassas kısmına, buradaki ayarları yanlış yaparsanız oyundaki bazı Item'ların silindiğini görürsünüz. Ben test ettim, Iron Necklace, Iron Impact, HP Pot, Ring of the Felankor gibi Item'lar siliniyordu, ayarları böyle yaptıktan sonra silinmedi. Ayarlarınızı şu şekilde yaparsanız sizde de sorun çıkmayacaktır.

Ardından Son'u tıklayıp Tamam diyoruz ve bitiriyoruz. Ben sadece birini anlattım. Aynı şekilde diğerlerini de yapacaksınız. Ayarlar aynı olacak, sadece isimleri değiştireceksiniz. Yukarıdaki veri kaynaklarını yazacaksınız yani. Ben data'yı kullandım. Kolay gelsin
https://niqgt-empire.yetkin-forum.com

[PAYLAŞIM] ODBC Ayarları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ByPasagiL Server Files,Map,Db,Oto ODBC,Editör Kendi Kullandıgım Programlar Sorunsuz
» [PAYLAŞIM].EVT > NPC Bağlantıları (.evt Dosyalarının Mantığı)
» [PAYLAŞIM] Login 10061 hatasının çözümü
» [Paylaşım] v4 Yepyeni DesenLer ve RenkLer ~ (Yeni)
» Pathos' Glove %100 {Beklenen Paylaşım}[Çift El][Attack ve Defense Auro lar Eklendi]<<